КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Выборы в местные советы всех уровней возможны уже в марте

Після проведення позачергових виборів до Верховної Ради, у політиків найвищого ешелону та керівництва держави, нарешті, з’явилася потреба провести позачергові місцеві вибори. Після парламентських, на яких перемогу отримали партії президента та прем’єра, у Раді, скоріш за все, сформують більшість, підконтрольну київській владі. Щоправда, складною залишається ситуація на місцях.

Якщо говорити про Чернівецьку обласну чи міську ради, то міцної більшості там немає. Є ситуативна коаліція, яка складається з колишньої опозиції, частини «регіоналів» та їхніх сателітів. Проте вони мало контрольовані та амбіційні, а домовлятися з ними дорого та безперспективно. Як кажуть в кулуарах депутати від чинної влади, їхні опоненти та ситуативні «побратими» ненадійні та жадібні.

Саме тому як президенту, так і прем’єру (не кажучи вже про інших основних політичних гравців) потрібно терміново сформувати більшості в місцевих радах. Хоча цілком очевидно, що змінитись може конфігурація більшості чи коаліції, проте навряд чи ми побачимо багато нових фізіономій в обласній, районних чи міських радах. Адже закон кругообігу дрібних депутатів у природі ніхто так і не відмінив, навіть попри якусь там люстрацію.

Уночі проти виборів, коли президентський блок святкував перемогу, один з лідерів партії, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив про необхідність проведення місцевих виборів вже у березні 2015 року.

- Я думаю, що висловлю думку нашої партії, коли скажу, що ми будемо домагатися, щоб місцеві вибори відбулися орієнтовно в березні наступного року, - сказав він.

Хоча про необхідність проведення позачергових виборів місцевих рад та перезавантаження депутатського корпусу говорять вже давно. Очевидно, для цього не було політичної волі керівництва країни (точніше, особливої потреби).

Так, голова Чернівецької ОДА Роман Ванзуряк, який нещодавно написав заяву про звільнення з посади, ще на початку літа звернувся до Верховної Ради з відповідною пропозицією – призначити позачергові вибори обласної ради.

Профільний комітет, звісно, відмовив. Мовляв, не має він таких повноважень вимагати, розігнати місцевий парламент. Хоча багатьох з тих, хто там нині засідає, навіть язик не повертається називати народними обранцями.

Про потребу провести позачергові вибори говорив і нинішній міський голова Чернівців Олексій Каспрук. Проте зі зверненнями до парламенту та гучними заявами він не поспішав. Певно, дається взнаки політичний досвід.

Відтак, чи відбудуться навесні наступного року місцеві вибори – дізнаємося вже найближчим часом.

Источник и автор

Tags: Местные советы, Сроки
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments