КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Смотрины: Блок Левых СилВолодимир Шемаєв: «50 відсотків податку для наших мільйонерів — це справедливо»!

Володимир Шемаєв: «50 відсотків податку для наших мільйонерів — це справедливо»!Фото Романа Кирея
Які перешкоди стоять на шляху відродження в Україні промисловості та сільського господарства? Які принципи мають лежати в основі справедливого суспільства? Один із лідерів Блоку лівих сил Володимир Шемаєв, голова Всеукраїнської молодіжної організації «Студентська платформа» поспілкувався на ці та інші теми з журналістами регіональних ЗМІ під час засідання медіаклубу «На власний погляд».

Розмова йшла в контексті презентованої політиком Програми побудови справедливого суспільства від Блоку лівих сил.
— Ми з колегами з інших партій лівоцентристського спектру ухвалили рішення, що в умовах загострення соціально-економічної ситуації в країні, яка де-факто перебуває в стані війни, лівим і лівоцентристським силам слід об’єднатися й разом виступити задля забезпечення соціального захисту населення, — розповів Володимир Шемаєв.
На думку Шемаєва, молодого політика, кандидата економічних наук, який навчався за кордоном, зниження показників рівня життя в Україні відбувається через непродуману державну політику. 23 роки тому в України й наших сусідів — Польщі, Білорусії — були однакові стартові можливості, а зараз вони нас суттєво випереджають за багатьма показниками. Це безперечно позначається на рівні життя і доходах громадян. Якщо наші сусіди мають середні зар­плати 800-1000 євро, то в Україні в 2012 році було тільки 370, а тепер внаслідок стрімкої девальвації — й того менше.
— Невже українці так погано працюють? Я в це не вірю, і цифри статистики підтверджують мою думку, — продовжив політик. — Продуктивність праці у нас значно нижча через технологічну відсталість виробництв. А власники великих підприємств не підвищують зар­платню попри зростання вартості життя. Робітник, не маючи іншої альтернативи, змушений із цим миритися. Як результат — до 70 відсотків заробітків українці витрачають на комунальні послуги та продукти харчування.
Боротьба з цими явищами, за словами Володимира Шемаєва, — це принципова позиція Блоку лівих сил України.
— Мета, яку ми ставимо, прийшовши у владу, — за п’ять років створити до мільйона робочих місць у сільському господарстві, відроджуючи переробну промисловість, молокозаводи, тваринництво та цукрову галузь, — поділився планами Володимир Шемаєв. — Ще один мільйон робочих місць у промисловості — це й відродження підприємств військово-промислового комплексу, судно- та машинобудування. Чому ми, одна з найбільших аграрних держав світу, закуповуємо комбайни і трактори за кордоном, коли можемо мати свої потужності для виготовлення такої техніки? Нам потрібна третя хвиля сучасної індустріалізації.
Володимир Шемаєв зазначив, що власники підприємств мають нести відповідальність за взяті на себе інвестзобов’язання щодо покращення умов праці, модернізації виробництва тощо. Держава ж має контролювати, наскільки ці умови виконуються. Якщо ні — потрібно приймати рішення, аж до націоналізації підприємства шляхом викупу. При цьому ціну для викупу такого підприємства можуть встановити незалежні експерти, в тому числі й міжнародні аудиторські компанії.
Ще одна проблема в нашій державі, на думку політика, — це несправедливий розподіл прибутків унаслідок податкової політики:
— Разом із фахівцями інституту демографії ми порахували й порівняли, яким чином сплачуються податки в Європі та США у порівнянні з Україною. Виявляється, один відсоток найбагатших американців сплачує 36 відсотків усього прибуткового податку. В нашій державі — навпаки: 36 відсотків сплачують найбідніші. Це означає, що в нас абсолютно не працює прогресивна шкала оподаткування. Ми пропонуємо більш ефективні рішення — потрібно диференціювати прибутки тих, хто отримує 12 тисяч гривень, і хто — мільйон. Цікавим тут є досвід тих самих соціалістів Франції, де Франсуа Оланд, прийшовши до влади, змусив платити більші податки всіх багатіїв. А всесвітньовідомий Жерар Депардьє був змушений виїхати з країни, бо для тих, хто заробляв більше мільйона євро, податок на прибуток становив 75 відсотків. Ми не будемо вдаватися до такого радикалізму, проте, на мою думку, ставка 50 відсотків для наших мільйонерів — це справедливо.
Одна з важливих проблем, яка знайшла відображення в програмі Блоку лівих сил, — пільги. 23 відсотки пільг у країні отримують 10 відсотків найбагатших громадян. У той же час ті категорії населення, які потребують пільг першочергово (найбідніші), отримують менше 10 відсотків від усього розміру пільг у державі. Тому всю систему пільг, на думку політика, потрібно переглядати. Вихід із цього — адресна соціальна допомога тим, хто насправді найбільше її потребує.
Днями ми почули від Президента України стратегію розвитку держави до 2020 року. Але навіть під час її презентації щодо змісту самої програми журналісти поставили лише одне запитання. Чому так? Бо, по суті, це не програма, а лише концепція, яка вихолощена й об’єднує 60 напрямків реформ, необхідність впровадження яких останні 23 роки декларують усі, хто йде у владу. Натомість програма Блоку лівих сил України містить конкретні кроки щодо побудови багатої та розвиненої соціально справедливої держави.

Антін ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ
http://www.kray.ck.ua/

Tags: Кандидаты, Что делать?
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Дорогой читатель, мы живет во время, которое лично мною воспринимается как некий переход, с одного уровня на другой, как переход в другую реальность и другую жизнь. И для того , чтобы более ясно передать свои мысли, хочу обратить ваше внимание в далекое, далекое прошлое. В самые древние…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments