КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

О Блоке левых сил

ЛЕВЫЕЗ ліквідацією Комуністичної партії в Україні лівий спектр стає незаповненим. В державі тільки розпочинається процес формування нової політичної культури і зараз на часі — створення лівої української ідеї, лівої української політичної сили, яка буде виступати за соціальну справедливість, «розкуркулення» олігархів, більш справедливий розподіл державного багатства, яке сконцентроване на офшорних рахунках багатіїв. Про це говорить Юрій Полунєєв, колишній народний депутат, заслужений економіст України.

За його словами, те, що зараз в Україні триває суд стосовно заборони КПУ, можна вважати суспільно корисною справою, хоча це досить серйозний політичний крок.

— Актуальність заборони КПУ вимагає відповіді на два питання — інтереси кого представляє ця партія та які є мотивації і причини щодо такої ініціативи. Відповіді знайти можна, якщо поглянути на те, що КПУ робила протягом останніх років як партія, яка повинна за своєю класичною ідеологією виражати інтереси простих людей. По суті, в Україні є дві Компартії — одна з них представлена у Верховній Раді фракцією, а інша — десятками тисяч людей, переважно літніх, які жили ще за часів Радянського Союзу. Одна частина — бюрократична, корумпована, фактично є партією заробітчан, які спекулюють на лозунгах, — каже Юрій Полунєєв та наголошує: КПУ в Україні голосувала як партія влади, мала за це відповідні посади, контролювала «хлібні» місця в Україні.

Натомість, за його словами, ліва та лівоцентристська ідея яскраво і репрезентативно існує в Європі, до якої прагне Україна. На сьогодні однією з найбільш потужних є партія європейських лівих, яка об’єднує більш як 32 партії. Ліва ідея представлена не тільки в політиці, а й в органах Європейського союзу. Третина членів Європарламенту — представники європейських лівих.

— Достатньо назвати Кетрін Ештон, яка була на Майдані, Штефан Фюле та інших діячів. Із 27 країн — членів ЄС 9 мають при владі соціалістів. І це розвинуті країни, — зазначає експерт.

За його словами, європейські ліві виступають за приватну власність, ринкову економіку, демократію. Але є суттєва відмінність: праві вважають, що ринкові відносини самі призведуть до справедливого розподілу суспільного багатства. Ліві ж навпаки кажуть, що оскільки у світі ці відносини надзвичайно ускладнилися, держава має відігравати більшу роль.

— Зараз не можна говорити про існування капіталізму в чистій формі, також виникає багато глобальних проблем, з якими одна держава не може справитися самостійно, тому держава має відігравати все більшу роль, особливо втручатися в розподіл того багатства, яке виробляється приватним сектором, — зазначає Юрій Полунєєв. — Але різниця між політичним спектром України і розвинутих країн у тому, що в Україні партії створюються під лідерів, без вироблення тих фундаментальних ідей та моментів, які відрізняють лівих від правих. Це фактично зібрання політиків по інтересах навколо олігархів чи людей при владі.

Ключовими ідеями лівих у Європі є акценти на тому, що держава має гарантувати всім людям до 30 років роботу, піклуватися про розвиток культури, соціальний захист, більш справедливо розподіляти суспільне багатство. Ліві не виступають за тотальну націоналізацію, але можуть виступати за націоналізацію тих чи інших галузей.

— У нас же 5 відсотків — це надзвичайно багаті люди, а 95 — за межею бідності. Ця соціальна диференціація — наслідок капіталізму. Зараз ідеться про те, що в країні формується нова політична сила — Блок лівих сил. Якщо в основу її буде покладена європейська ліва ідея, то перспективи цього руху можуть бути великі, — каже Юрій Полунєєв.

Лесь Плескач.

"В країні формується нова політична сила — Блок лівих сил"

Источник

Ахметов не финансирует партию Блок Левых Сил Украины

Глава партии Блок левых сил Украины Cтанислав Габелев заявил, что украинский олигарх Ринат Ахметов не финансирует возглавляемую им партию. Об этоОм Габелев сообщил после появления в ряде СМИ информации о финансировании Ахметовым БЛСУ.

«Инвестором БЛСУ не является г-н Ахметов, который вряд ли знает о существовании такого проекта (иначе рекламы нашей партии было бы на несколько порядков больше)», — подчеркнул Габелев.

Также он сообщил, что глава Соцпартии, народный депутат Николай Рудьковский близок к партии Блок левых сил Украины идеологически, но не финансово.

«Знакомство с ним отрицать не стану. Мы — земляки с Николаем Николаевичем, а возглавляемая им Соцпартия также как и мы, является политической силой левого толка, и у нас достаточно много общего. В том в очередной раз убедились участники Форума левых сил Украины, который состоялся в Батурине в начале августа», — напомнил председатель БЛСУ.

Партия «Блок левых сил Украины» — новая политическая сила, не имеющая отношения ни к Коммунистической партии, ни к Социалистической партии Украины. Она включает в себя людей, объединенных идеями социальной справедливости, с активной жизненной позицией, сообщил политик.

Tags: КПУ
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Н.К. Рерих. МЕЧ МУЖЕСТВА. 1912 Материя и время уплотняются. Люди, события, связи между ними словно втягиваются в одну большую воронку и стягиваются в одну точку. Гораздо быстрее наступает воздаяние за наши мысли, слова, дела. Картина мира обретает более четкие, хотя порой пугающие формы и…
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments