КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Социальные сети как оружие террористов

Краща зброя терористів – соціальні мережі

Вони знімають відео бойових дій, вчать робити бомби та набирають добровольців для виконання терактів. Для терористів соціальні медіа швидко стали кращим засобом поповнювати свої ряди та інструментом для ведення пропаганди. Адміністрація Twitter та Facebook намагається заблокувати таку діяльність, проте вона поки що програє. Одним із таких терористичних угруповань, які активно використовують сучасні технології та інтернет, є радикальне ісламістське угруповання «Ісламська держава Іраку та Сирії» (ISIS). У своїх акаунтах Twitter вони викладають матеріали розстрілів та страт, а керівництву цієї соціальної мережі поки що не вдається їх заблокувати. Сервіс мікроблогінгу вже закрив декілька акаунтів, що належали активістам цієї ісламістської організації, проте вони заводять нові.

Угруповання ISIS не є першим, яке використовує соціальні медіа для поширення своїх пропагандистських матеріалів. Інші також користуються перевагами соцмереж: швидке, легке та масове поширення інформації та думок.

«Twitter нещодавно став улюбленим інтернет-сервісом терористів, – каже Габріель Вейнман. Він нещодавно провів дослідження на тему використання злочинцями соціальних медіа. – Він навіть популярніший за зроблені власноруч сайти або Facebook. Через Twitter вони поширюють пропаганду та організують внутрішню комунікацію».

Передають терористи

Світ уже давно стежить за планами терористів через їхні Twitter-акаунти. Наприклад, у вересні минулого року озброєне угруповання Аль-Шабаб запланувало атаку на торговий центр Вестгейт у Найробі (столиця Кенії). Уперше про це світ дізнався з їхнього твіту, де вони зізнавались у заподіяному та брали відповідальність на себе.

Акаунт вів майже прямий ефір нападу, в якому загинула 61 людина. Сама атака на торговий центр в інформаційному просторі виглядала досить просто: «Святі воїни ввійшли до торгового центру опівдні, і вони ще всередині, воюють з кенійськими невірними на їхній землі».

У своєму звіті Вейнман пояснює, чому терористи стали менше використовувати спеціалізовані веб-сайти та перейшли у соціальні медіа. Спеціаліст каже, що соцмережі дозволяють радикалам буквально «стукати у двері» до людей, на відміну від застарілої моделі спеціальних веб-ресурсів. Останні змушували терористів чекати, поки відвідувачі прийдуть до них.

«Терористи мають гарні причини використовувати соціальні мережі, – пише він. – По-перше, ці канали найпопулярніші у їхньої цільової аудиторії, що дозволяє радикальним угрупованням залишатись в інформаційному мейнстримі. По-друге, канали соціальних медіа мають зручний інтерфейс, надійні в роботі та безплатні. І останнє: соцмережі дозволяють терористам спілкуватися зі своєю аудиторією».

Соціальні мережі як місце навчання радикалів

Вейнман каже, що декілька терористичних організацій створили свої сторінки на Facebook для вербування новобранців та надання їм навчальних матеріалів. Вони, наприклад, пропонують відеоінструкції зі створення бомб, які завантажують на YouTube, та розповсюджують ці ролики через соціальні платформи.

Хоча іноді доступних інструментів радикалам бракує і тоді вони створюють власні. У 2008 році радикальне угруповання Хамас на Близькому Сході запустило власний аналог YouTube під назвою AqsaTube, на якому вони діляться пропагандистським відео.

Експерти також переконані, що соцмережі активно використовуються зловмисниками для координації та планування терористичних атак. Останньому особливо сприяють дешевизна та доступність мобільного зв’язку, завдяки чому вони можуть точніше відстежувати місцеположення своїх або жертв.

Один з прикладів – терористичні атаки в Мумбаї в 2008 році. Тоді терористи використовували GPS, супутникові знімки Google Earth та мобільні повідомлення командирів, щоб відстежувати чужоземців та нападати на них.

З висновками Вейнмана згодний також консультант Еван Коллман, який працює консультантом в охоронній фірмі Flashpoint Global Partners. Експерт зазначає, що соціальні медіа стали сьогодні дуже важливим інструментом для терористів, які через них поповнюють свої ряди та планують атаки.

«Вони часто шукають порад та підказок в онлайні і знаходять їх, – каже фахівець. – Для них онлайнова мережа сьогодні вже важливіша за національність, плем’я або етнічну групу. Ці онлайнові зв’язки є тим клеєм, який з’єднує докупи угруповання терористів».

В оригинеле: Краща зброя терористів – соціальні мережі

Источник: today.mts.com.ua

Tags: Интернет, Информационное оружие, Социальные сети, Террор
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments