КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Или Майдан модернизируется, или маргинализуется

Весь світ спостерігає за нами й чекає, що народить Майдан. Бо він став символом боротьби за свої права й місцем зародженням потужного громадянського суспільства. Тому ми не маємо морального права перетворювати його на притулок для бомжів та алкоголіків.
Розігнати його неможливо: це викличе невдоволення й загострить конфлікт із нинішньою владою.
А ось модернізувати й наповнити новим сенсом – можна.
Майдан став своєрідним генератором змін у країні.  Якщо по ньому й далі ходитимуть люди у військовій формі, будуть нічні перестрілки й запої від бездіяльності, то подібне відбуватиметься по всій Україні.

Майдан може виконувати функцію генератора ідеї й контролю за владою. Є пропозиція – Будинок Профспілок зробити Громадським Хабом, де б активісти різних організацій могли працювати над різними проектами, які б розвивали країну.

Після стількох смертей, ця будівля не може слугувати для заробляння грошей. Там у жодному разі не можна робити бізнес-центр. Це викличе хвилю протестів, які будуть зайві в цей час. Натомість рішення віддати будівлю на потреби громадськості могло б збавити градус напруги, який уже відчувається серед активістів Майдану. І більшість безробітних могли б працювати на будівництві. А кошти можна було б зібрати на кікстартері. Адже ця будівля є відомою у світі.

На перехідний етап, є наступна ідея: навколо стели поставити подібні сфери для різних спільнот: науковців, іт-шніків, юристів, підприємців, інноваторів, музикантів, художників, поетів, архітекторів, військових, економістів… Це стало б точкою зборки для фахівців, які хочуть застосувати свої вміння на розвиток країни.

А Майдан перетворився б в експериментальний майданчик для суспільних винаходів. Він би міг стати своєрідною "соціальною долиною" для генерування ідей і реалізації суспільнозначимих проектів.

Ми б могли проектувати країну майбутнього саме на Майдані. Такий креативно-інноваційно-мистецький простір міг би допомогти країні комплексно й швидко знаходити рішення багатьох проблем.

А Spilno.tv залюбки б показувало генерування інноваційних пропозицій в прямому ефірі з кожної сфери. Це б зменшило напругу й невдоволення в суспільстві, зупинило б розчарування людей, додавало надії й бажання змінювати життя на краще.

Після того як "Беркут" спалив наші купола з технічним обладнанням, нам досить складно було відновитись. Але ми відчуваємо свою відповідальність за майбутнє Майдану й власним приладом видозмінюємо його вже сьогодні. Запрацювала "космічна студія" і "медіа-сфера" Spilno.tv.

Саме конструктивний підхід в організації такого простору з гаслом "Критикуєш – пропонуй!", дозволив би відійти від пошуку винних в негараздах, до пошуку рішень і втілень їх в життя.

В іншому ж випадку, Майдан перетворюватиметься в точку нестабільності й розхитування авторитету нової влади. У такого собі "маргінального контролера", який у будь-який момент хапатиметься за шини.

Богдана Бабич, Spilno.tv, спеціально для УП

Tags: Киев, Что делать?
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
И вновь обращаюсь к статье из своей книги «Моя бессонница» , под названием «Украина.Язвы»( 9.06.22016г.). Пять лет назад мне казалось , что название статьи слишком уж резкое, а содержание и прогнозы, изложенные в ней, уж очень пугающие. Перечитав статью по прошествии…
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments