КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Геннадий Москаль о том кто контролирует правоохранительные органы и о многом другом

Геннадій Москаль при будь-якому міністрі внутрішніх справ, крім періоду, коли сам був заступником міністра, нещадно критикував стан справ у міліції. Зараз МВС керує Арсен Аваков, з яким Москаль перебував в одному виборчому списку «Батьківщини». Але навіть це не убезпечує нового міністра від розгромних характеристик соратника. Звісно, багато докорів міністр, який для правоохоронної системи є людиною новою, дійсно заслужив.
Проте в нинішніх умовах, коли на фоні трагічних подій в країні йде президентська гонка, виникає враження, що Москаль, як і його колишній шеф Юрій Луценко, умисно чи ні, ллє воду на млин Петра Порошенка. Адже Авакова вважають людиною близькою до Тимошенко

Перший заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією як завжди емоційно розповів «Главкому» про кадрові провали в силових структурах і чому міліція в багатьох випадках залишається безпорадною.

Ваш колега по парламентському комітету Віктор Чумак з «Удару» заявив, що 50–60 % міліціонерів в країні фактично зараз недієздатні. Ви згодні з такою оцінкою?

Я завжди притримуюся такого гасла, що немає поганих солдат, бувають погані командири. Якби в них був хороший командир, він би розсортував полову від зерен і вирішував поставлені задачі. Я от сьогодні всім задаю питання і всі сахаються від мене як від чумного, хто рекомендував Петра Луцюка на посаду начальника УМВС Одеської області, де 2 травня сталась трагедія?

Юрій Луценко каже, що кадровими призначеннями в одеській міліції займався такий собі депутат з «Батьківщини» Дубовий.

Я не знаю того Дубового взагалі. Він – пастор якоїсь церкви в Одеській області, тож хай собі читає проповіді. Хто він такий, щоб вирішувати кадрові питання, які має вирішувати міністр? Як можна було на таку посаду таку людину? Одеська область піддається ризику, тому що поруч Придністров’я і сюди перебазований український флот. Сьогодні вони згадали про Івана Катеринчука (новий голова УМВС Одеської області – «Главком»), який був на Майдані від початку до кінця. Таких генералів і полковників на Майдані було чоловік 20–30, які б ніколи не здали ні себе, ні міліцію, ні особовий склад.

Але згадали про них тільки тоді, коли трапилася біда. Чому ми сьогодні все спихаємо на сержантів, офіцерів, а не на неправильну розстановку кадрів? Сьогодні серед начальників УМВС переважають виходці з Державтоінспекції. Вони раніше нічого не робили, крім того, що місяць чекали, як кожен начальник ДАІ і МРЕО принесе йому конверт. Раніше ми лаяли постійно Партію регіонів, що вона збирала міліцію по земляцькому принципу, але тепер вона формується по партійному принципу.

Тобто міліцію повністю контролює «Батьківщина»?

СБУ – «Удар», Генпрокуратуру – «Свобода», міліцію – «Батьківщина». І ви хочете, щоб в країні був порядок? Треба було правоохоронні органи і спецслужби формувати за професійною ознакою, щоб вони не були підконтрольні і підзвітні партійними вождям. Аваков же злочинців бачив тільки в фільмі «Місце зустрічі змінити не можна».

Але міністр, нікуди правди діти оперативно робить роботу над помилками. Він зараз звернувся до ветеранів МВС за допомогою у формуванні «нового покоління керівництва органів внутрішніх справ». Як ви оцінюєте таку пропозицію?

Хай він звернеться в ЖЕК, колись і при них були якісь громадські організації. Нічим йому ветерани не допоможуть. Не може бути швидкого стрибка, як в «Інтернаціоналі», – хто був нічим, той стане всім. В когось виходить в бізнесі, в когось в правоохоронній системі, з когось виростає хороший працівник спецслужб. Хай Аваков користується авторитетом в партії, але на Майдані не можна затверджувати міністра внутрішніх справ – Майдан може його любити, але його не признає і не буде слухати система. А його не слухають – здаються, тікають, дезертирують, кидають щити. Поки сепаратисти далі не йдуть, а то і далі все б поздавали.

Не можна було в розпал оцих усіх подій Кабінету міністрів приймати закон, що задля подолання кризи ми зменшуємо особовий склад міліції на 80 тисяч. І навіщо їм іти воювати, життя своє класти, якщо завтра вони підпадають під звільнення? Воювати нема кому – ніхто не хоче ризикувати, тим більш не розуміють заради чого. Я от працюю в комісії щодо розслідування загибелі і поранень працівників «Беркуту» на Інститутській – так кулі навіть не були вилучені як речовий доказ, нікого не викликали в прокуратуру і не допитували, не проводилась судово-медична експертиза. Наша комісія виявила, що ці кулі знаходяться у військовому госпіталі, вони поржавіли в посудині. У головному управлінні МВС в Києві не порушено жодних справ, хоча убитих і поранених працівників міліції не менше, ніж мирних протестувальників. Снайпери ж стріляли і в тих, і в тих. І це теж б’є по психіці міліціонерів: завтра тебе поранять, уб’ють – і так само ніхто не буде нічого розслідувати. Не вина ж тих міліціонерів, що Янукович був президентом, а Захарченко – міністром внутрішніх справ. Чи ми можемо замінимо одних 320 тисяч людей на інших? Ну, пробували ми набрати з Майдану Національну гвардію, і нічого абсолютно з того не вийшло. Всі, хто був на Майдані, там залишилися, а хто служив в Нацгвардії, там і залишився. Цей експеримент не вдався.

Після одеських подій був конфлікт між МВС та Генпрокуратурою. Наскільки така конфронтація в принципі звична для цих відомств?

Якби там були професіонали, ніякого конфлікту б не було, тому що професійний працівник одразу б оцінив і розібрався, хто в чому винен. Не можна робочі стосунки, коли підлеглі напартачили, виносити в публічну площину в такий нелегкий час. Навпаки треба показувати єдність, згуртованість та рішучість. Ще раз повторю – якщо ця влада впаде, то тому що призначає кругом людей по партійному, а не по професіональному принципу.

Міліція зазначає, що не може контролювати криміногенну ситуацію в Луганській області. Що в такому разі робити мирним мешканцям цього регіону?

Я коли це прочитав, в мене, звичайно, нема чому дибом встати, бо волосся немає, але… Може, Аваков скурив буквар у школі, але я не можу читати йому азбучні істини. Якщо ця міліція не в стані працювати і співчуває сепаратистам та диверсантам, перекиньте резерви з центральних областей. Так званий вахтовий метод застосовувався вже не один рік в системі МВС. Причому не беріть підкріплення з Західної України, в нас є Черкаси, Вінниця… Там люди більш свідомі, патріотично налаштовані, дисципліновані і тому подібне. Тих, хто не хоче виконувати накази, тут же всіх позвільняти за дискредитацію міліції. Не можна віддавати Луганську область на відкуп криміналітету, бандитам, мародерам і люмпенізованим особам.

Ви вважаєте, що міліція взагалі не має визнавати свою безпорадність, навіть якщо це правда?

Звісно, ні. Це одразу викликає у людей паніку. Це все одно, що ви будете їхати в тролейбусі, а водій скаже, що в нього кермо не працює і гальма відмовили. Люди тоді почнуть кричати, вибивати вікна і просто вискакувати на ходу. І ця паніка буде передаватися навіть на тих, хто до неї не схильний.

ЗМІ розповсюджують інформацію, що за відносною нормалізацією ситуації в Єнакієво стоїть Юрій Іванющенко. Чи вам щось відомо про роль цього діяча епохи Януковича?

Юрій Іванющенко сидить в Монако і чхати він хотів на ситуацію в Єнакієво. Від психозу на будь-якому грунті ніхто ліків не винайшов, і жодна особа не може вплинути на стан цього психозу. Потрібно його одразу лікувати. Якщо б на другий день захвату будівлі СБУ Луганської області її б зрівняли з землею разом з терористами, то що би сталося? І сьогодні б вже цих подій абсолютно не було. Підвела нерішучість, неузгодженість партійних верхівок, але міністр має забезпечити особисту і майнову безпеку всіх громадян України. Якщо не забезпечує, то нема чого кожного дня в відкритих чи закритих режимах відчитуватися, а просто – до побачення!

В Дніпропетровській області губернатор-олігарх Ігор Коломойський особисто фінансує деякі заходи з забезпечення безпеки в регіоні. Це нормальна практика в цих умовах?

Якщо Дніпропетровська область стане зоною інтересів Росії, там не допоможуть ніякі фінанси. Але ця область не є Східною чи Південною Україною, не судіть по ній по одному Царьову.

А коли організуються загони самооборони, які ведуть патрулювання разом з міліцією?

Згідно Конституції, всі незаконні воєнізовані формування заборонені, якщо вони озброєні. А якщо вони виступають по закону щодо громадських формувань в охороні громадського порядку і державного кордону, вони мають бути зареєстровані в своїх обласних відділеннях Мін’юсту. І не мають носити ніяку зброю, окрім балончика зі сльозогінним газом. Будь-яка самодіяльність при такій ситуації є не тільки недопустимою, а й злочинною. Є у нас достатньо війська, міліції, всіляких спецслужб.

Так ви ж кажете, що міліція деморалізована.

Я казав про непрофесійних командирів, а не про деморалізовану міліцію. Просто їй ніхто не може нічого по-людськи пояснити. Покажіть мені ті управління МВС, де б Аваков зустрічався з особовим складом.

МВС запропонувало провести найближчі матчі чемпіонату по футболу без глядачів через можливі провокації на кшталт одеської. Чи це варто зробити?

Якщо йти таким шляхом, давайте вулиці залишимо без пішоходів, трамваї без пасажирів, Верховну Раду без депутатів. Не можуть забезпечити безпеку – хай ідуть у відставку.

За вашим прогнозом, чи вистачить в міліції сил не допустити заворушень на 9 травня?

Сил є достатньо, а чи вистачить правильних управлінських рішень, цього я гарантувати не можу.


Источник

Tags: ВРУ, Кадры, МВД, Прокуратура, СБУ, Юго-восток
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments