КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Люди хотят видеть больше позитивной информации

Проблеми інформаційної безпеки нашої країни вчора обговорювали під час круглого столу народні депутати, експерти, науковці, журналісти.На початку засідання представник Національної телекомпанії України Михайло Смуток звернув увагу на події у НТКУ.Нагадаємо, позавчора народні депутати від фракції «Свобода» зайшли до кабінету керівника Національної телекомпанії Олександра Пантелеймонова та запропонували написати заяву про звільнення за те, що телеканал у прямому ефірі транслював виступ президента Росії Володимира Путіна.

Народний депутат від ВО «Батьківщина» Микола Княжицький засудив такі дії. «Вести себе так, як веде Саша Бєлий, створюючи інформаційну картинку для російських каналів — це є цинічна і антидержавна гра», — наголосив він. Парламентарій заявив, що ніколи не претендував на посади в зазначеній телекомпанії. В країні є багато порядних і чесних людей, які працюють у цій сфері.

Говорячи про розвиток українського інформаційного простору, М. Княжицький зазначив, що наполягатиме на негайному прийнятті закону про суспільне мовлення з проведенням міжнародних експертиз. «Відповідного листа я написав Голові Верховної Ради Олександру Турчинову для того, щоб із Ради Європи приїхали експерти. Це має відбутися протягом семи днів. Тоді на підставі цього закону необхідно призначити абсолютно прозору Національну раду, яка обиратиме керівника НТКУ», — розповів народний обранець.

У свою чергу, шеф-редактор інтернет-сайту і журналу «Телекритика» Наталія Лігачова вважає, що ситуація з просуванням української точки зору на події в Криму ускладнена розколом, який є в країні. Це найбільша небезпека, оскільки всі центральні канали віщають з точки зору розуміння ситуації в Києві. Але те, що адекватно сприймається в Києві, абсолютно не сприймається у Криму.

На наших телеканалах, за її словами, дуже мало позитивної інформації про події на півострові. На місцях люди хочуть бачити позитивні повідомлення від нової влади. Нещодавно в «Телекритику» надійшов лист з приводу телемарафону, який був під час референдуму в Криму. Люди обурюються, чому «5 канал» показував усе негативне. «Я проти редакційної політики, яка диктувалася б із центру. Це неефективно і порушує свободу слова», — зазначила вона.

Дуже важливо, підкреслила Н. Лігачова, що всі органи нашої влади однаково висловлюються стосовно ситуації в Криму. «Контакти влади з топ-менеджерами каналів повинні бути. Є нюанси, пов’язані з позицією власників телеканалів, особливо в регіонах. Тому важливою є ініціатива громадських організацій, які пропонують державним та обласним телерадіокомпаніям віддати частину ефіру громадськості і незалежним журналістам. Адже найкращими захисниками цілісності України є не власники телеканалів, а журналістське співтовариство», — наголосила шеф-редактор «Телекритики».

Источник


Премьер РФ Дмитрий Медведев прокомментировал ранее появившийся в интернете видеоролик, на котором видно, как депутаты Верховной рады избивают директора Национальной телекомпании Украины (НТКУ) Александра Пантелеймонова.

"Вот оно - прекрасное лицо новой украинской власти", - написал Дмитрий Медведев на своей странице в сети Facebook, сопроводив комментарий ссылкой на видеоролик.
Нападение на главу Национальной телекомпании Украины

18 марта депутаты Верховной рады от фракции "Свобода" Игорь Мирошниченко, Андрей Ильенко и Богдан Бенюк вошли в кабинет и. о. главы НТКУ Александра Пантелеймонова.

Мирошниченко обвинил Пантелеймонова во лжи на канале во время освещения акций протеста на Украине.
Депутаты избили Пантелеймонова и силой заставили написать заявление о собственной отставке.


На видеоролике, выложенном в интернете, видно, как его бьют по голове.

Генеральная прокуратура Украины открыла уголовное производство по факту действий народных депутатов от националистической партии "Свобода".

Очень часто такие действия оправдывают ссылками на "революционную целесообразность" и намерением "навести порядок". На самом же деле довольно часто это приводит к беззаконию и грубому нарушению конституции Украины Госкомитет Украины по телерадиовещанию

По словам генпрокурора Олега Махницкого (члена партии "Свобода"), в ходе расследования будет рассматриваться не только этот инцидент, но и обстоятельства, вызвавшие конфликт с руководством НТКУ.

"Также будет изучен эфир Первого национального канала на наличие контента, разжигающего межнациональный конфликт", - отметил генпрокурор.Tags: СМИ, Свобода, Телевидение
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments