КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Александр Мороз о ситуации, кредитах МВФ, НАТО и др. актуальных вопросах

На запитання кореспондентів про відновлення співпраці України з МВФ О.Мороз висловився наступним чином:

- Кредити МВФ – специфічна допомога, бо це перевірений інструмент для політики в руслі світового уряду. Але спочатку розглянемо соціально-економічну частину цього кредиту. Попередній уряд визнав критичний стан економіки і бюджету. Нинішній – так само. Обидва скористались однаковим поясненням, - винні попередники. Людям від того не легше.
А як могло бути інакше в країні, де населення неухильно біднішає, а купка достойників все більше тіснять список найбагатших людей планети? Так тривало і до минулого режиму, і минулого, і теперішнього. Так буде і далі, якщо не зміниться система влади, а олігархам там не знайдеться місця.
Проте, це інша проблема. Ми ж – про суть кредиту.

Уряд М. Азарова, відмовившись від умов МВФ, одержав гарантії з боку РФ на 15 млрд.$ кредиту від сусідів. Чи були там інші умови, сказати важко. Але з економічного боку це – позитив. Зовнішній борг держави зростав, але його тягар для населення одержував відстрочку.

Уряду А.Яценюка керівництво РФ не визнає. Визнання станеться згодом, а дірка в бюджеті пече зараз. Тому довго шукати виходу не стали, погодившись на всі умови МВФ.

Що це означає для населення? Підвищення пенсійного віку, ліквідацію різних допомог, вдвічі зростання ціни на газ і майже так – на електроенергію, приблизно так само – на комунальні платежі. Зашморг на шиї обивателя затягнеться, дихати буде ніяк. Тобто, за кредит розплатяться громадяни. Раз. А вдруге – повертаючи державний борг безпосередньо.

Дивною уже давно видається система влади в державі. Щоб керувати, справлятися з витратами державного управління, треба позичати гроші. А під управлінською парасолькою можна красти, розвивати корупційні залежності, нищити бізнес, використовувати інструменти держави (податкову, митну служби і т.д.) для охорони злодійства.

Акції протесту тим були і викликані. Але вони лиш поміняли політичних гравців. Гра залишилась попередньою. При її збереженні новий майдан настане скоріше, ніж на нього могли сподіватися ті, хто полум’яно виступав з його трибуни.

Однак, є більш небезпечні речі. Ще чотири роки тому Україна одержала вимоги, під які можливі кредити МВФ. Серед них головна – відміна мораторію на продаж землі, підпорядкування податкової і митної служби, фонду держмайна Мінфіну (частково це робиться, як і наміри знизити зарплату чиновництву).

Земля – основне прагнення світової влади. Але її товарний обіг – кінець суверенітету України.

І такі умови сприймає теперішній уряд? Якщо так станеться, то уряд зайвий, в Україні з управлінськими обов’язками справиться який-небудь намісник. Головне, щоб знав англійську. Принаймні, поки-що.

Очевидно, що нинішній владі непереливки. Позички паралізують ініціативу. В цих умовах важливо не «влізти» в тяжчі пута. А вони є.

Хто розігрував схему непокори місцевої «народної» влади Центру, схему, недавно ще популяризовану ТV, можна буде розсекретити згодом. Те, що ця схема приводить до зворотних (для влади) результатів в Криму і східних областях, очевидно теж. Однак, не у владі справа. Ця схема нищить державу!

Саме під прикриттям цієї схеми чути претензії сусідів (чи деяких гарячих голів звідти) навіть на територію України. Обґрунтовується претензія також загрозою поширення НАТО. І якраз у цей момент з’являється ініціатива депутатів на чолі з колишнім працівником ЦК КПУ про ПДЧ – про технологію вступу до НАТО.

Все синхронно, узгоджено, «своєчасно»!

Скажіть, чи треба Україні ворогів, коли є такі «переможці»?

Олександр МОРОЗ

Джерело

Tags: Европа, Кризис, МВФ, НАТО, США, Украина
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
Comments for this post were disabled by the author