КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

"Чернобыльские зоны" - необходим мораторий на пересмотрГолова СПУ, народний депутат України Микола Рудьковський пропонує ввести мораторій на перегляд меж зон радіоактивного забруднення територій до 2023 року. Народний депутат вважає, що передчасно розглядати питання зняття статусу «чорнобильської зони» з населених пунктів, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. У зв’язку з цим Микола Рудьковський вже розробив відповідний законопроект та подав на розгляд Верховної Ради.

В пояснювальній записці до проекту значиться, що в 2011 році Міністерство екології та природних ресурсів України з метою перегляду меж зон радіоактивного забруднення провело роботи щодо дозиметричної паспортизації населених пунктів у 12 областях України. На підставі цього експертна група Національної комісії з радіаційного захисту населення України підготувала висновки про радіологічний стан 2163 населених пунктів.

Відповідно до цих висновків 1800 населених пунктів, або 83%, відповідають критеріям виведення за межі четвертої зони. Під позбавлення статусу територій, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС, підпадають понад 200 населених пунктів Чернігівщини.

За час, що минув після Чорнобильської катастрофи, межі територій зон не переглядалися. На сьогодні жодна обласна рада на робила подання щодо виведення яких-небудь населених пунктів за межі зон радіоактивного забруднення. Всі фахівці сходяться на тому, що обласні та районні ради не довіряють висновкам Національної комісії з радіаційного захисту населення, оскільки ні депутатів, ні громадян належним чином не було проінформовано про проведення таких робіт. У населених пунктах, які віднесені до зон радіаційного забруднення, побутує думка, що держава просто хоче відібрати пільги, передбачені законодавством, і покинути людей напризволяще.

Микола Рудьковський переконаний, що за умов неналежної поінформованості населення та невизначеності питань, пов’язаних з пільгами, неналежного законодавчого забезпечення перегляд меж зон радіаційного забруднення є передчасним, і пропонує запровадити мораторій на перегляд меж зон радіоактивного забруднення територій, які постраждали від аварії на ЧАЕС, до 2023 року.

Источник

Оригинал взят у lisyanskiy в Припять. Чернобыльская зона


Оригинал взят у moryakukrainy в В Украине растет туристический интерес к зоне «сталкеров»
Оригинал взят у kukushen в В Украине растет туристический интерес к зоне «сталкеров»
2008-05-01_1941906

Количество людей, которые посещают Чернобыль с туристическими или научными целями, с каждым годом растет. Большая часть визитеров в Чернобыль — люди, которые интересуются постапокалипсисом: фотографы, любители компьютерных игр и поклонники заброшенных мест. Вышедшая в 2007 игра «S.T.A.L.K.E.R.» ещё больше усилила интерес к Чернобыльской зоне, и способствовали развитию туризма в этой области. Сюда также стремятся попасть ученые, студенты атомных и экологических факультетов и архитекторы. Им интересно, как украинцы борются с последствиями аварии на ЧАЭС и как быстро можно восстановить инфраструктуру после катастрофы, подобной чернобыльской. Если в 2007 году Зону посетило 4112 человек из 55 стран мира, то в 2012-м здесь побывало 14 128 человек из 88 стран мира.
( Читать дальше... )Tags: ВРУ, Законопроекты, Льготы, Украина, Чернобыль, Экология
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments