КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Александр Мороз: Что следует делать? Нужно дать людям власть... и ответственность за нее

Громадянський конфлікт у Києві біля стадіону «Динамо» можна розглядати з різних сторін. Тоді виявляться в ньому і факти спланованої провокації, і сценаристи, і наївні та щирі в своїй правоті люди, і інтерес влади та претендентів на владу.  Однак є загальна причина і цього інциденту, і інших форм протесту. Вона полягає в тому, що люди невдоволені станом свого життя і не бачать для себе ніякої перспективи. Більше того, вони не вірять ні владі, ні самопроголошеній опозиції, розуміючи, що ті й інші – одного поля ягоди. А хто стоїть на різних майданах, кому підносять «пляшки Молотова», хто організовується на провладні мітинги – всі вони не можуть не відчувати, що їхніми руками намагаються діставати з жару київські каштани влади. Чужої їм влади.

Так буде і надалі, бо так завжди відбувається в авторитарній державі. Є один правитель, відповідальний за все. За добре – люди не помітять, бо вони так влаштовані, вважаючи, що це – норма. А ось за негаразди – люди знають, хто винен. Самі вони нічого змінити не можуть, а почуватися безправними і незаслужено обділеними не хочуть. Це джерело протесту.

Що слід робити? Треба дати людям владу. Тим самим - і відповідальність за неї. Це не означає, що протести відразу припиняться. Але в настроях багатьох людей з’явиться стримуючий фактор – відповідальність за те, як живе кожен, як живе народ і держава. Забезпечення такого повороту – в зміні системи влади, поверненні до Конституції з поправками 2004 року, її вдосконаленні щодо органів місцевого самоврядування, судів, ліквідації низових ланок держадміністрації і т.д. Такі переміни дозволять поступово справитися з багатьма виразками: корупцією, бюрократизмом чиновництва, розкраданням бюджету і багатьма іншими болячками
українського суспільства.

Так, це не може статися одномоментно. Але заявити про такі наміри і приступити до їх запровадження влада (найперше, Президент) зобов’язана. Консультації з цього приводу, доля парламенту, уряду, прав опозиції тощо, - це робочі моменти. Вони необхідні, щоб усі, в т.ч. протестуючі, бачили, - необхідні переміни будуть, отже є світло попереду.

Це якраз те, що може зняти гостроту нинішнього (і не лише) громадянського конфлікту.


Олександр МОРОЗ


"Як зняти напругу в суспільстві? Що слід робити? Треба дати людям владу. Тим самим - і відповідальність за неї"

Источник

Tags: ВРУ, КМУ, Киев, Массовые беспорядки, Политреформа, Предложения
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 11 comments