КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Выбор Украины решается не в Украине...

Більше року українські ЗМІ переповнені матеріалами щодо можливого-неможливого підписання угоди про асоціативне членство України в ЄС. Дискусія між владою та її конкурентами з цього приводу не вдається, бо позиції їхні тотожні, - угоду треба підписувати. Відмінність полягає лише в тому, що влада посилається на торгово-економічні переваги для країни, конкуренти – на соціальні та політичні вигоди для громадян (права людини, зарплати, пенсії, безвізовий режим тощо) та на потребу до підписання угоди продемонструвати Європі відсутність у нас політичних переслідувань.  Гостроти дискусії додають коментарі аналітиків та керівництва РФ, інших країн. Вже це одне свідчить про геополітичне значення документу, отже, в нинішніх умовах – про те, що підписання його погоджується не в Києві, Вільнюсі чи Брюсселі, воно вирішене т.зв. Світовим урядом. До цієї обставини треба ставитись як до факту, бо, на жаль, нинішня Україна – не стільки суб’єкт, як об’єкт світової політики.

Соціалістична партія вважає, що замість показушної турботи про Україну, владі і тим, хто відносить себе до опозиції, треба зосередитися на питаннях, котрі має вирішувати наша держава. Бо ніхто з Європи не принесе в Україну високі зарплати і пенсії, демократичну виборчу систему і справедливе судочинство, вільне підприємництво і чесне чиновництво. Виразки в усіх сферах суспільного життя нам треба лікувати самим і невідкладно, бо може бути пізно.

Політичні спекуляції з телевізії про німецько-французькі соціальні стандарти як наслідок підписання угоди – дешева передвиборна реклама. Вона спростовується новим досвідом багатьох країн, що стали дійсними членами ЄС і де ще більше загострилися проблеми економіки, бюджету, зайнятості, матеріального розшарування населення. Де на перше місце виходить проблема втрати трудових ресурсів, отже, втрати перспективи країнами.

Аналіз проекту угоди переконує в тому, що вона підготована на основі практики, що склалася десятиліттями в країнах - засновниках ЄС, і, зрозуміло, виходить з економічних інтересів цих країн, не враховуючи особливостей України. Тому владі слід передбачити і відстояти при підписанні угоди і згодом цілу низку положень, що стосуються виробництва, торгівлі, збереження робочих місць в машинобудуванні, АПК, стабільності і розвитку енергосистеми, місця збройних сил і оборонного комплексу в позаблоковій (за нашим законодавством) державі, збереження рівноправних добросусідських стосунків з РФ та іншими країнами.

Вирішити ці та багато інших проблем ми здатні лише при зміні системи влади, створенні умов, при яких в усіх суспільних процесах ключове місце займатиме людина – громадянин. Ліквідація адміністративної вертикалі, реформа правоохоронної системи, розвиток самоврядування, розмежування бізнесу і влади – це ті напрямки, що випливають з політичної частини угоди. Це напрямки, які ще 15 років тому визначила наша партія, проголосивши гасло «Збудуємо Європу в Україні!».
Гасло, проти якого в ті роки дружно виступили нинішні євроінтегратори, але яке мусить бути предметом турботи усіх політичних сил, нинішньої і наступних влад в Україні.

Соціалістична партія України вважає, що нові особливості міжнародної ситуації зобов’язують кожного, хто не байдужий до власної долі і долі країни, відповідально поставитися до запровадження в Україні європейських норм демократії, які дозволять в перспективі, без втрати українських традицій, добитися підвищення добробуту людей, європейських стандартів життя.


Цивілізаційний вибір – домашнє завдання для України!

Автор Петро Устенко

Реформа сельского образования  вызовет отток молодых специалистов...
— Петр Иванович, последние социологические опросы показывают, что украинцев особо остро волнуют сейчас вопросы занятости. В проекте четвертой редакции Программы СПУ именно гарантии занятости и оплаты труда стоят первыми среди приоритетных задач партии. Значит ли это, что у социалистов есть готовый план мер по уменьшению безработицы в Украины?
— Я считаю, что социальная политика должна оставаться первоочередным делом государства, поскольку позитивные преобразования в Украине возможны только при участии в них всех граждан страны. А для этого украинец должен знать, что его права  и жизненные интересы являются предметом постоянного внимания и повседневной деятельности государства. Это одна из главных составляющих общества социальной справедливости, за строительство которой борется Социалистическая партия Украины. ( Продолжение )

По информации http://www.vedomosti.ru
Петр Иванович, сейчас в некоторых странах Европы прошли, а в других только грядут выборы в парламент. Но уже видна явная тенденция: наибольшее число голосов получают социал-демократы. В чем секрет успеха левых партий?
— Устенко Петр Иванович: Итоги парламентских выборов в Германии и Австрии показали реальную картину: народу прежде всего нужна стабильность и мудрая социальная политика. Победу левых сил предсказывают и в других странах Европейского Союза, где население устало ощущать на себе очередные реформы по урезанию пенсий, зарплат, уменьшению финансирования социальной сферы, к тому же огромный приток мигрантов и растущую безработицу. Так на выборах в Швеции в сентябре 2014 г. тоже ожидается победа социал-демократов, которые в свое время осуществили преобразования, позволившие стране вырваться  на первые места в мире по качеству жизни. Но, к сожалению, в ходе неолиберальных реформ, осуществленных в 1980-2000 годах в Швеции и Дании, система социального обеспечения, которую создали социал-демократические партии за годы своего правления, оказалась фактически разрушена. А так как большинство европейцев помнит, как им жилось ранее, то они больше  не хотят терпеть подъема ультраправой идеологии, роста социального расслоения и ухудшения качества жизни. Избиратели в Европе делают свой осознанный, подчеркиваю, осознанный выбор в пользу социал-демократических сил, программы которых как раз и направлены на решение социальных вопросов, волнующих всех и каждого.

( Читать дальше... )


21 сентября в Минске представителями четырех социалистических партий – «Справедливой России», Республиканской партии труда и справедливости, Социалистической партии Украины и Казахской партией «Бирлик» был подписан Меморандум о создании Евразийского содружества политических сил социалистической направленности. Основной целью этого содружества являются проведение консультаций и выработка комплексных предложений по сотрудничеству в политической, экономической, социальной, научно-образовательной, культурной и других сферах, способствующих интеграционным процессам на постсоветском пространстве.

( Продолжение )

Tags: Геополитика, ЕС, Евросоюз, Теория и практика, Украина
Subscribe

 • Свой парламент

  Перенесут ли у Зеленского дату выборов в следующую Раду В команде власти задумались о переносе следующих парламентских выборов. Идея в том,…

 • Внеочередные выборы в Раду. Прогноз от БЮТ

  В политической силе "Батькивщина" считают, что сегодняшний парламент себя изжил, а стратегия, которую проводят нардепы - не дает…

 • Рейтинг партий от центра Socis

  Украинцы определились с партиями, которые будут поддерживать на выборах в Верховную Раду. В случае их проведения в парламент проходят пять…

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments