КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Найбільшу вигоду від зони вільної торгівлі з Євросоюзом отримають сільгоспвиробники

Фото © Владимир Волосюк  Cело Ставковое, Одесская область
На запитання «УК», чи виграє агросектор України від підписання Угоди про асоціацію з ЄС, більшість експертів відповіли ствердно, зауваживши, що «більше виграє, ніж програє». Адже з її підписанням для більшого асортименту та обсягу вітчизняної сільгосппродукції будуть відкритті кордони на євроринок, а це 500–600 мільйонів платоспроможних споживачів. При цьому перший рік ми експортуватимемо більшість своєї продукції без мит, або за зниженими митами 0,5%. Наразі ще тривають переговори за деякими позиціями. Щоправда, доступ на цей ринок матимуть лише якісні та безпечні продукти, які відповідатимуть євростандартам.

Зерновики мають потенціал

«Початковий ефект від скасування мит з боку Євросоюзу, за оцінками експертів, забезпечить додаткові надходження від експорту сільгосппродукції розміром понад чотири мільярди гривень. Зокрема від торгівлі зерном Україна зможе додатково отримати понад два мільярди гривень», — зазначив під час нещодавнього зернового конгресу міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, додавши, що за січень—липень цього року ми експортували в ЄС продукції на 2,6 мільярда доларів (при зовнішньоторговельному обігу між Україною і країнами ЄС 4,6 мільярда доларів), або на 16,3% більше, порівняно з відповідним періодом торік. При цьому найбільшою популярністю у європейців користувалися наші олія, зернові та олійні культури.

Те, що хороші перспективи на ринку ЄС мають наші зерновики, підтвердив і начальник відділу АПК ДП «Укрзовнішінформ» Олександр Одосій. «За якістю зерна можемо конкурувати не лише з європейцями, а й з американцями та бразильцями. При високих стандартах якості зерна в Європі Україна готова експортувати туди і пшеницю, і кукурудзу. Наприклад, якісна українська кукурудза найдешевша у світі, тому експорт її лише зростатиме», — зауважив він, додавши, що експортні перспективи матиме не лише зернова галузь, а й переробка збіжжя (це і корми для тварин, і борошно), де маємо хорошу квоту.

Як відомо, останнім часом зернова галузь демонструє швидке зростання, та її потенціал виробництва та експорту значно вищий і його можна істотно збільшити, переконані експерти. За словами директора департаменту зовнішньоекономічних зв’язків Мінагропроду Вадима Трюхана, угода якраз сприятиме цьому, адже з її підписанням Україна може розраховувати на прихід ще більших інвестицій у галузь, розвиток сучасних агротехнологій, розбудову інфраструктури, логістики, розширення ринків збуту, а отже, й на збільшення виробництва.

Птахівники перші і поза конкуренцією

Найбільш підготовленими до експорту в Європу своєї продукції виявилися птахівники. Так, за словами директора консалтингової компанії «ПроАгро» Миколи Верницького, на цьому ринку працює два потужні і сучасні гравці з модернізованим виробництвом, яким буде легко підлаштуватися під євронорми. До того ж у нас перевиробництво курятини, і потужності птахофабрик дають змогу експортувати її на євроринок.

Про готовність почати постачання курятини у країни ЄС уже в листопаді заявив голова ради директорів «Союзу птахівників України» Олександр Бакуменко. Здійснюватимуть їх три підприємства агрохолдингу «МХП», які у липні отримали дозвіл на це: Миронівська птахофабрика (охолоджена і заморожена курятина), Снятинська птахофабрика (гусяче м’ясо, фуа-гра) і Миронівський м’ясопереробний завод «Легко» (готові м’ясні продукти). Очікується, що у перспективі холдинг щорічно експортуватиме на євроринок 30–50 тисяч тонн курятини.

Цікаво, що вже зараз польські ЗМІ, зокрема польська газета «Puls Biznesu» написала з посиланням на експертну думку, що навряд чи польська курятина витримає конкуренцію українській (після відкриття зони вільної торгівлі ЄС з Україною) та американській (після створення трансатлантичної зони вільної торгівлі між США і ЄС до кінця 2014 року). «У ціновій конкуренції у нас практично немає шансів через дешеві корми в Україні», — роблять висновки польські експерти.

«Молочка» з хорошими шансами

Експерт Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Гагалюк зауважив, що нині нам треба грати на випередження і налагодити увесь ланцюжок: від виробництва до постачання у торгівельні мережі за стандартами якості, прийнятими у Європі. Тоді у нас буде шанс. Бо якщо прийдуть європейські ветеринари та контрольні органи, щоб дізнатись, як у нас побудований процес, чи готова наша продукція виходити на ринки ЄС, можуть виникати проблеми. Адже в Україні лише 20% молока виробляють підприємства, інші 80% — у приватному секторі. Аби лишатись на ринку молока та м’яса, селянам треба об’єднуватися у кооперативи. Іншого шляху просто немає, але поки що цей процес досить млявий.

А за прогнозами гендиректора Центру підвищення ефективності в тваринництві Миколи Бабенка, якщо в Україні не змінюватимуть агротехнології у тваринництві на сучасні та ефективні, то в зоні вільної торгівлі з Європою у 2/3 наших тваринників перспектив немає. Адже ціни на українську свинину та молочну продукцію вже зараз у півтора–два рази вищі, ніж у ЄС.

Ще один плюс в євроінтеграції для «молочки» знайшов перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк. «При відкритті ринку ЄС важливі не стільки обсяги постачання української продукції, скільки можливість українських компаній диверсифікувати їх за рахунок країн-членів ЄС», — сказав він, м’яко натякнувши, що 80% нашої «молочки» йде на російський ринок, де останнім часом не завжди нам раді.

Харчі стануть дешевшими, а гривня стабільнішою

Після підписання угоди ціни на продукти харчування в Україні не зростуть, а навпаки знизяться, впевнений директор консалтингової компанії «ПроАгро» Микола Верницький. Адже на український ринок зайде багато якісної і дешевшої європейської продукції і нашим виробникам нічого не залишиться, як підвищувати свою конкурентоспроможність, модернізуючи виробництва, та знижуючи ціни виробництва й продукції, або йти з ринку. Тож від цього однозначно виграють звичайні українці-споживачі харчів. Щоправда, деякі експерти зауважують, що це станеться не миттєво, а протягом 5–6 років.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєт теж переконаний, що з підписанням Угоди українським виробникам українська продукція подешевшає щонайменше на 15%. Через те, що українським виробникам не доведеться більше проходити окрему сертифікацію в країнах Європи. Це позитивно позначиться на популярності українських товарів у Європі та збільшенні обсягів їх експорту.

«Ще більше ми виграємо від зниження митних зборів на українську продукцію, а також від збільшення квот на поставки до Європи. За більшістю напрямів митні збори знизять до нуля. Це також позитивно відіб’ється на ціні. А також позитивно позначиться на українській економіці. З одного боку, збільшиться виробництво всередині країни. З іншого — зросте приплив іноземної валюти, що дасть змогу зробити гривню ще стабільнішою», — переконаний аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.


Аграрний тиждень


Реформа сельского образования  вызовет отток молодых специалистов...
— Петр Иванович, последние социологические опросы показывают, что украинцев особо остро волнуют сейчас вопросы занятости. В проекте четвертой редакции Программы СПУ именно гарантии занятости и оплаты труда стоят первыми среди приоритетных задач партии. Значит ли это, что у социалистов есть готовый план мер по уменьшению безработицы в Украины?
— Я считаю, что социальная политика должна оставаться первоочередным делом государства, поскольку позитивные преобразования в Украине возможны только при участии в них всех граждан страны. А для этого украинец должен знать, что его права  и жизненные интересы являются предметом постоянного внимания и повседневной деятельности государства. Это одна из главных составляющих общества социальной справедливости, за строительство которой борется Социалистическая партия Украины. ( Продолжение )Член Совета Ассоциации фермеров и частных землевладельцев Украины Иван Томич считает, что Украина не готова в 2014-2015 годах выйти на внедрение земельного рынка. Об этом он сказал в интервью «Главкому». Томич назвал позитивом то, что в прошлом году был продлен мораторий на куплю-продажу земель до 1 января 2016 года. «Я в той ситуаций категорически выступал за этот шаг: украинские фермеры выходили в Верховную Раду и организовывали собрания в регионах, чтобы не допустить внедрения рынка земли. Тогда сработал здравый смысл. Теперь пора обсудить стратегию завершения земельной реформы в Украине и перехода к возможному рынку земли при тех обстоятельствах, где человек будет доверять этому рынку. И простой владелец земельного пая будет видеть, что он будет иметь возможность для улучшения своего жизненного уровня, а не просто очередной грабеж, как это происходило с большой приватизацией», - сказал эксперт.

( Продолжение )
Три миллиона гектаров земли в Украине будут использоваться для выращивания зерна и мяса для китайских потребителей. Китай будет вкладывать миллиарды юаней в сельскохозяйственные угодья в Украине, что делает этот проект крупнейшим в сфере сельского хозяйства за рубежом. Даная сделка является значительным шагом в последних усилиях Китая, направленных на поощрение отечественных компаний развивать сельскохозяйственное производство за рубежом, поскольку спрос на продовольствие в Китае растет в ногу с урбанизацией.
В рамках 50-летнего плана, Украина первоначально предоставит Китаю, по крайней мере, 100 000 га — площадь размером почти Гонконг — высококачественных сельскохозяйственных угодий в восточной части Днепропетровской области. В основном для выращивания сельскохозяйственных культур и разведения свиней.

( Продолжение )


Tags: ЕС, Стратегии
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Дорогой читатель, мы живет во время, которое лично мною воспринимается как некий переход, с одного уровня на другой, как переход в другую реальность и другую жизнь. И для того , чтобы более ясно передать свои мысли, хочу обратить ваше внимание в далекое, далекое прошлое. В самые древние…
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments