КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Бувальщини від Сєдова - II

Бувальщини епохи «розвитого соціалізму».

А сама ти така! 

  На початку 90-х років в Ананьївсьому районному Будинку культури, де я колись працював баяністом, панував справжній агітбригадний бум. Що таке “агітбригада” сучасна молодь може й не знати, то спробую пояснити.

  В часи абсолютного панування Комуністичної партії  СРСР дуже велика увага приділялась агітації та пропаганді комуністичних ідеалів і самій партії,як “єдиній та направляючій”. Ми ж, як працівники культури, цим займались безпосередньо через так звані “агітбригади”.

   Між іншим, це було не таке вже й безпечне заняття. Керував цим всім  процесом завідуючий по агітації та пропаганді райкому партії, доволі бридка й пихата людина, котра в той час була, як кажуть, цар і бог. Від його слова залежало не тільки те, залишиться чи ні людина на роботі, але й те чи залишиться вона взагалі на свободі якщо щось не так скаже (чи заспіває) про Партію та Леніна…

    Отже, збиралась бригада культпрацівників та артистів, вчився затверджений “зверху” сценарій з віршами та піснями про“рідну” КПРС, до цього додавались декілька пісень та гуморесок, котрі присвячувались працівникам того господарства, в котрому виступали самодіяльні артисти  – і на старенькому автобусі культармійці здійснювали свої виступи по полям та колгоспним станам.

   Це було веселий, незабутній та приємний час.. Народ в наших селах був щедрий, артистів після проведення агітбригади щедро годували, а бувало – й чарчину підносили, і з собою давали… А після виступу ми їхали кудись в посадку чи на ставок і культурно відпочивали. Один раз, після такого культурного відпочинку наш водій Петрович завіз автобуса разом з артистами прямо у річку Тилігул…Але про це в інший раз.

    Тож, стоїмо ми в українських національних одежах на сцені сільського клубу та співаємо:

                                                             ”Про партію рідну,про славу її

                                                              Нехай наша пісня летить по землі

                                                              Нас партія завжди крізь бурі вела

                                                              Нам партія сонце і щастя дала…”

 

    В залі відверто нудьгували, бо всім вже давно відомо про те що”нам партія сонце і щасття дала”, а як не зрозумієш це, тобі запросто могли все чітко пояснити десь в Магадані чи Норильську…

    Я й сам, стоячи з баяном біля співаючих про партію й великого Леніна дівчат, нудьгував, чекаючи закінчення виступу й початку “неформального спілкування” з роботягами.

 

 “ …Ми бажаєм усім вам,хліборобам-трударям

       Сонця й миру, щастя й долі, нових успіхів у полі…”

 

   Це вже вірш розповідає  Олена Ц.,значить -  вже близько й закінчення.

В глядацькому залі дехто з трударів-хлібороби заснув, на сцені ж ті культармійці, котрі чекають свого виступу, тихенько ведуть розмову:

 

 - “Вчора після концерту до Оленки Іван-прапорщик знову приходив. То вони прямо на сцені, на кулісах…” - розповідає про Оленку найновіші сексуальні новини співачка Лера своїй подрузі Іні. І з легкою заздрісттю додає: ”Що вони там витворяли!…”

   І тут  Оленка, почувши краєм вуха новину своєї вірної подруги, раптово перериває свій урочистий вірш хліборобам на пів-слові, прямо на сцені повертається до співачки  Лери і каже:

 

-          ”А сама ти щльондра! Хто з Петром в костюмерній закривався і всі театральні костюми пом яв? Я? Все Михайлу Івановичу розкажу!”.

 

 Оленка щось їй відповідає і  артисти прямо на сцені, не звертаючи увагу на хліборобів –трударів починають дуже активно з ясовувати свої приватні стосунки.

   В глядацькому залі починається легкий ажіотаж. Публіка, бачучи такий розворот справ, просинається і починає аплодувати. На сцену підіймається парторг колгоспу, ми разом з ним рознімаємо дівчат і виступ агітбригади продовжується.

Конфлікт улагоджено,але тепер концерт іде, що називається,“на-ура!” Повний аншлаг!.

                                                                                            Володимир Сєдов  

                                                                                           Імена культпрацівників змінені по відомим причинам. Сьогодні – це шановані в товаристві люди, матері та бабусі. Але хто не був молодим…..Tags: Правда жизни, Юмор
Subscribe

 • Мои твиты

  Ср, 13:45: В США оценили работу систем распознавания лиц https://t.co/TnK47RgQAy Ср, 13:57: Рейтинг политических партий: кого…

 • Испытание на зрелость

  Так уж вышло, что вчера я несколько часов просидел, уткнувшись в экран мак-бука, а потом отправился в парк, вооруженный сообщением (это из…

 • Джефф Безос осваивает космос

  Компания американского предпринимателя Джеффа Безоса Blue Origin заявляет, что 20 июля запустит экипаж на борту своей ракетно-капсульной системы…

promo komanda777 март 28, 08:11 1
Buy for 1 000 tokens
Американский социолог Джозеф Овертон очень ярко и полно описал применяемые в настоящее время технологии по изменению отношения общества к некогда принципиальным для него вопросам, как совершенно чуждые некогда обществу идеи принимаются им, и в конце концов. Американский социолог Джозеф Овертон…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments