КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Експерти протестують проти існування комісії з регулювання комунальних тарифів

«Публічний аудит» закликав парламентарів скерувати до КС України подання щодо незаконності створення НКРЕКП. Керівник ГО «Публічний аудит» Максим Гольдарб звернувся до народних депутатів України з проханням скерувати в Конституційний Суд України подання про визнання незаконними Указів Президента щодо створення та діяльності НКРЕКП. Про це повідомляє прес-служба громадської організації.

Ми звернулися до всіх без винятку 450 народних обранців із обґрунтуванням, чому створення НКРЕКП є незаконним. Пояснили й безлад із затвердження тарифів. Навіть пішли далі, вирішили не забирати депутатського часу і самі підготували конституційне подання, яке їм залишається тільки підписати.

Мета проста – якщо створення органу буде визнано неконституційним, це апріорі призведе до незаконності всіх його рішень, в тому числі про затвердження грабіжницьких тарифів і ціни на газ для людей,
– розповідає Максим Гольдарб.

Він пояснює, що з набуттям чинності змін до статті 106 Конституції України (від 21.02.2014 року) глава держави позбавляється можливості формувати центральні органів виконавчої влади та регламентувати їхню діяльність.

1 of 3Тобто, ми апелюємо до того, що, ухвалюючи Укази про створення НКРЕКП, Президент діяв поза межами своєї компетенції, і нардепи не можуть на це не реагувати. Крім того, зараз у нас склалася безпрецедентна ситуація, коли двома профільними законами передбачено існування двох окремих національних комісій: національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері комунальних послуг. При цьому жодним Законом не передбачена можливість створення та діяльності єдиної комісії, яка здійснює державне регулювання і у сфері енергетики, і у сфері комунальних послуг, – вказує керівник «Публічного аудиту».

Вважаємо, що 45 підписів, необхідних для скерування відповідного подання, зібрати буде не складно. «Публічний аудит» вже отримав цілу низку листів від нардепів, які поділяють нашу позицію в питанні тарифів, ось і перевіримо – на словах чи на ділі. До того ж, народні обранці, які були членами робочої групи з перевірки обґрунтованості тарифів, самі оголосили безапеляційний вердикт, що тарифи завищені як мінімум удвічі.

Звіт цієї групи підписали представники Радикальної партії, Самопомочі, Батьківщини.

Те, що тарифи несправедливі, підтверджують і в Опозиційному блоці.
Наразі його результати в Уряді, як і в Адміністрації Президента, ігнорують. Вихід один – Конституційний Суд має визнати створення та діяльність нинішньої НКРЕКП незаконними
, – резюмує Максим Гольдарб.

Нагадаємо, за зверненням «Публічного аудиту» Верховний Суд України відкрив провадження щодо визнання незаконними указів Президента України, якими він утворив Нацкомісію, що здійснює регулювання у справі тарифів та комунальних послуг.


Источник
http://socportal.info/

Tags: ВРУ, КСУ, Нищета, Тарифы
Subscribe
Buy for 1 000 tokens
Н.К. Рерих. МЕЧ МУЖЕСТВА. 1912 Материя и время уплотняются. Люди, события, связи между ними словно втягиваются в одну большую воронку и стягиваются в одну точку. Гораздо быстрее наступает воздаяние за наши мысли, слова, дела. Картина мира обретает более четкие, хотя порой пугающие формы и…
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments