КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Місцеві вибори будуть двічі: у цьому році і в наступному

Два питання хвилюють нині великих і малих керманичів по всій області: будуть чи ні у жовтні нинішнього року місцеві вибори? І що там з децентралізацією, з п'яти сільрад зроблять одну? Заспокойтесь, люди! Вибори у нас будуть! І навіть обіцяють, що наступного року їх теж проведуть. Бо що таке раз — і розпробувати не встигнеш. Це, звісно, жарт. Про те, що разу не досить. А от про дубль-вибори — чиста правда.

Губернатор Валерій Куліч після зустрічі з Президентом Петром Порошенком розповів, що прийняли рішення — у 2015 році провести вибори за старою Конституцією. А потім прийняти необхідні зміни до неї і провести у 2016-ому (як варіант, називають і 2017) ще одні вибори до місцевих рад.

Уже зараз ясно, що прийняти зміни до Конституції до 26 жовтня не встигнуть. Літо, відпустки. Картоплю треба підгортати, потім копати. Жука труїти. Невдалий час займатися законотворчістю. Інша річ — зима).

— Є побоювання, що процес конституційної реформи може бути складним, затягнутися. Тому відтерміновувати вибори, скажімо, на місяць, немає сенсу. Як тільки пройдуть конституційні зміни, відбудуться ще одні вибори — вже на нових засадах. Буде це в наступному році або через рік — прогнозувати складно, — говорить Валерій Петрович.

Але такі прогнози лунають. Принаймні на рівні Кабміну.

А що з децентралізацією? Слово складне, довге. Хай уже скоріше придумають щось простіше. Перебудова не підходить, бо в перекладі на латинську то клімакс. Може, назвати децентралізацію-об'єднанням?
— Не знаю, — усміхається Валерій Куліч. —Давайте не поспішати і з назвою, і з впровадженням змін. Вони мають бути поступові і усвідомлені. Добровільні. На сьогодні зроблено перший крок — обласна рада проголосувала за перспективний план добровільного об'єднання територіальних громад. Згідно з планом, в області з 569 громад має залишитися 81. Але, підкреслюю, це попередні розрахунки. Зміни можливі, якщо громади наполягатимуть. На місцевий рівень, рівень громад, віддадуть максимум повноважень.

За два з половиною місяці роботи я переконався, що 80 відсотків рутинних питань, які доводиться вирішувати, це в основному рівень селищного голови або громадського об'єднання.

Будемо йти шляхом економічного стимулу. Тільки об'єднані територіальні громади отримують право формувати бюджети з додатковим фінансуванням. Громада, що не хоче об'єднуватися, залишиться в тих умовах, в яких була (Без грошей. —Авт.).

Україна обрала польську модель територіального устрою. Президент наполегливо порекомендував головам облдержадміністрацій почитати повноваження польського воєводи. А я раджу прочитати їх усім жителям області.
Повноваження щодо економіки, бюджетів максимально передадуть виконкомам місцевих територіальних громад. В обласної адміністрації залишаться виключно контролюючі функції за формуванням та витрачанням місцевих бюджетів, силовий блок (прокуратура, міліція, дотримання правопорядку на території та ін.).


Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №27 (1521)
http://www.gorod.cn.ua/
Tags: Сроки
Subscribe
Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments