КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Местные выборы 2015: Какими они будут

Лише місяць залишився у депутатів аби вони узгодили та ухвалили новий закон про місцеві вибори. Наразі парламентарі розглядають чотири законопроекти. Який варіант винести на голосування депутати обговорювали разом з експертами.

Основна мета реформи, яку ми пропонуємо, – це не заплутати виборця. І зробити склад місцевих рад і наші політичні партії більш якісним,
— розповів народний депутат України Олександр Черненко.

Найбільше дискусій було навколо системи, за якою мають пройти місцеві вибори – мажоритарній, пропорційній чи змішаній. А також скільки кандидатів від однієї партії може висуватися на окрузі. Не збіглися думки нардепів і щодо прохідного бар'єру.

Виборчий закон зобов'язаний надати виборцю будь-яке прізвище з оголошеного переліку кандидатів тією чи іншою політичною силою. Інший варіант, який пропонує, що партія пропонуватиме лише одне прізвище зі списку на тому чи іншому окрузі – він позбавляє виборця права вибору,
— зазначає народний депутат України, фракція "Об'єднання "Самопоміч" Руслан Сидорович.

Якщо депутати не зможуть домовитись і прийняти закон до 14 липня, місцеві вибори у жовтні пройдуть за старою системою.

Нагадаємо, раніше В "Самопомочі" наполягали на тому, щоб законопроект про місцеві вибори необхідно ухвалити якнайшвидше. Про це повідомив заступник голови фракції Об'єднання "Самопоміч", голова Комітету з питань протидії та боротьби з корупцією Єгор Соболєв.

Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments