КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

ЗАЯВА Координаційної Ради об’єднання лівоцентристських партій України

«Державний бюджет України на 2012 рік ще більше збагатить олігархів за рахунок українського народу!»
Уряд вніс на розгляд парламенту проект Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік». Іде жваве обговорення цього документу. Як правило, воно носить ознаки критики і нерозуміння головного:


- на чию користь спрямований бюджет?

- за рахунок кого житиме держава у 2012 році?

Наша відповідь однозначна: Державний бюджет України на 2012 рік ще більше збагатить олігархів за рахунок українського народу!

Докази цього містяться в самому бюджеті та пояснювальній записці до нього.

Головним соціальним показником любого бюджету має бути питома вага зведеного бюджету України в структурі Валового внутрішнього продукту (ВВП).

Так ось, у 2012 році уряд пропонує зменшити питому вагу зведеного бюджету у ВВП до 28,5 відсотків. (Для порівняння, у 2008 році цей показник склав 31,4 відсотки). А якщо врахувати що в Україні біля 40 відсотків ВВП в тіні, то реальний перерозподіл складає лише 17,1 відсотки. Отже на дитину, студента, медицину, оборону, освіту в країні працюватиме лише кожна шоста гривня!

Чи може суспільство при такому перерозподілі національного багатства сподіватись на достойні зарплати вчителя, медика, працівника культури, міліціонера, офіцера збройних сил, на соціальну допомогу дітям, матерям, інвалідам, ветеранам, тощо? Безумовно – ні.

Другим, базовим макропоказником економічного та соціального розвитку має бути доля фонду оплати праці працівників в структурі ВВП. Уряд знову ж зменшує цю долю до рівня 30,5 відсотків (для порівняння – у 2008 році цей показник складав 32,6 відсотки). У Сполучених штатах Америки, Євросоюзі він удвічі вищий!

Якщо ж враховувати рівень тінізації економіки, то реально фонд оплати праці складає лише 18,3 відсотки від розміру реального ВВП.

Чи можемо ми при такому підході сподіватись на ріст купівельної спроможності населення чи на покращення пенсійного забезпечення? Безумовно – ні.

Уряд України реально зменшивши перерозподіл національного багатства через бюджет та через оплату праці таким чином значно збільшує розміри доходів власників підприємств, українських та не лише українських олігархів. Тому можемо однозначно стверджувати: в Україні неоліберальний Уряд, який створює можливості нарощувати своє багатство олігархам за рахунок людей найманої праці та соціально незахищених верств населення.

Ми категорично виступаємо проти переходу на ручне управління фінансуванням соціальних виплат дітям війни, чорнобильцям, афганцям, лікарям, освітянам.

Тож аналіз показує, що у 2012 році в Україні олігархи стануть ще багатшими, а бідні та знедолені ще біднішими!

Чи можна підтримувати бюджет сформований на таких несправедливих підходах? Безумовно – ні.

Проект бюджету не містить реальних кроків щодо підтримки українського села, науки, освіти, медицини і культури країни. Це приведе до росту безробіття, бездуховності і аморальності, подальшого відставання України від провідних країн світу.

Ключова вимога партії «Народна влада», Соціалістичної партії України, «Справедливість», Української Селянсько-демократичної партії, Всеукраїнського патріотичного Союзу, Всеукраїнської партії «Дітей війни» до Верховної Ради України полягає у тому, що необхідно не нижче ніж до рівня 2008 року збільшити пропорції перерозподілу ВВП через бюджет, пропорції фонду оплати праці в структурі ВВП, вивести економіку з тіні, наблизити її до до стандартів країн Євросоюзу – Швеції, Франції, Німеччини. Зробити рішучі кроки по детінізації економіки. Тобто змінити перерозподіл національного багатства на користь людей найманої праці та соціально незахищених прошарків населення.

Проект «Державного бюджету України на 2012 рік» в такому вигляді має бути відхилено.

За П«НВ» Й.Вінський

За СПУ О.Мороз

За партію «Справедливість» С.Ніколаєнко

За УСелДП Д.Андрієвський

За ВПС С.Ганжа

За ВПДВ В.Іващенко


Источник
Tags: Официоз
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments