КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Місцеві вибори в Україні можуть відбутися за відкритими списками

За словами міністра юстиції, Верховна Рада ще на поточній сесії може ухвалити новий закон про місцеві вибори. Згідно з ним, вибори до місцевих рад проходитимуть за відкритими списками на пропорційній основі. Місцеві вибори в Україні 25 жовтня цього року повинні відбутися на пропорційній основі за відкритими партійними списками, заявляє міністр юстиції Павло Петренко. "Зараз у парламенті працює робоча група спільно з мін’юстом, завдання якої - максимально швидко, ще на цій поточній сесії, ухвалити нову редакцію закону про місцеві вибори", - зазначив він у суботу, 4 квітня, в ефірі "5 каналу", повідомляє агенція "Інтерфакс".

За його словами, цей закон передбачатиме запровадження відкритої пропорційної системи на виборах до місцевих рад, "що прибере найбільш корумповану, мажоритарну, складову". Другим моментом, зазначив Петренко, стане проведення виборів мерів великих міст - з населенням понад 100 тисяч осіб - у два тури.

Говорячи про імовірність ухвалення закону, міністр зазначив: "Політична воля у коаліції є, всі зацікавлені в тому, щоб ці місцеві вибори пройшли максимально чесно і без будь-яких маніпуляцій адмінресурсом".

Він також заявив, що місцеві вибори в Донецькій і Луганській областях восени можуть бути проведені лише на територіях, підконтрольних українській владі. На окупованих територіях вибори будуть проведені лише тоді, коли для цього будуть правові підстави, нагадав міністр.

http://www.dw.de/

Tags: ВРУ, Сроки
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments