КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Некоторые депутаты уже было начали снимать депутатские значки...

…Ранок вівторка в парламенті починався, як звичайно – у сесійній залі сиділи, позіхаючи, депутати й шаруділи сторінками газет. Преса писала про різне, зокрема, про наміри пільговиків протестувати проти скасування соціальних гарантій.
Самі ж пільговики (діти війни, інваліди, афганці, чорнобильці та інші) стояли під стінами парламенту, однак мирний депутатський настрій це не псувало – мовляв, постоять-постоять та й розійдуться.

Але людей більшало. На площу підходили і під’їжджали (своїм транспортом, оскільки перевізникам заборонили везти людей на акцію) мешканці Київщини, Херсонщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Полтавщини та інших регіонів України. Люди протестували проти ухвалення Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (№9127) – див. матеріал «Не за законом, а як уряд скаже».

Майоріли малинові прапори соціалістів, бойові гасла афганців, знамена чорнобильців. Загальний настій передавав плакат «Візьмемось за руки, брати, щоб не пропасти поодинці» та маленькі наклейки «Ніхто, крім нас» – на сумках, торбах, інвалідних візках, вигорілому камуфляжному одязі. На саморобну трибуну виходили учасники акції й небагатослівно розповідали, як «солодко» живеться їм з невеликими пенсіями й доплатами і що відміна цих пільг означатиме позбавлення і так мізерних засобів до існування. І пропонували «пільговикові» Литвину, який після дводенної поїздки до Косово має статус учасника бойових дій, вийти і подивитися їм в очі…

 Литвин (нема дурних) не виходив. Зате, вочевидь, почував себе не надто комфортно, спрогнозував-попередив депутатів у сесійній залі, що коли афганці увірвуться до парламенту, то там – «нікого не залишиться, незалежно від партійних кольорів».

Між тим, афганці (головна бойова сила протесту) повідомили, що депутати від Партії регіонів запропонували їм угоду: усі «афганські» пільги збережуться, якщо вони «візьмуть шинелю й підуть додому». Якби афганці погодились – біля парламенту залишилися б активісти Союзу жінок України «За майбутнє дітей», сімдесяти-вісімдесятирічні ветерани Великої Вітчизняної та діти війни – живий докір, але не більше….

Афганці, однак, не погодились. Як розповів газеті старшина 56-ї десантно-штурмової бригади Олег Михнюк, воїни-афганці залишатимуться біля парламенту не заради грошей, а заради старших людей, які самі не можуть відстояти свої права.

Якщо ж депутати і урядовці не дослухаються до вимог, то, запевнив Михлюк, люди «змінять плакати на автомати». Старшина Сергій Ворошилов з 345 повітряно-десантного полку теж був налаштований рішуче: мовляв, бійка буде серйозною. І справа не тільки в пільгах. З одного боку – «нові українці», які борються за свої вілли, мерседеси й мільярди, а з іншого – доведені до відчаю люди, змушені захищати свої законні права у такий спосіб.

Учасники акції направили своїх представників до парламенту з вимогою надати їм слово з трибуни, але слова їм не дали, обмежившись туманними обіцянками «допрацювати законопроект». Далі почалось неочікуване: люди прорвали міліцейський кордон і кинулися до будівлі парламенту. Одні двері центрального входу виламали. Почувся дзвін розбитого скла… На якусь мить спецпідрозділам міліції вдалося забарикадувати інші входи до парламенту. Щільні кордони «Беркуту» буквально прикривали собою «слуг народу».

А в цей час «під куполом» почалася справжня паніка: окремі депутати знімали з себе депутатські значки, деякі – «відступали» до парламентських комітетів підземним ходом. Утім дехто з регіоналів таки наважився вийти на площу. За словами керівника фракції ПР Олександра Єфремова, «відбулася доволі складна, емоційна та іноді навіть чоловіча розмова». Кажучи простіше – Єфремова вилаяли, обплювали і облили водою.

Після такої «чоловічої розмови» Єфремов клятвено пообіцяв, що Верховна Рада поки що не прийматиме в цілому сумнозвісний закон про виконання рішень судів, яким скасовуються пільги для 16 категорій громадян. Йому заперечили: не поки що, а взагалі такий закон приймати не можна.

Врешті-решт погодилися: буде створено робочу групу (її очолить головний «цап-відбувайло» віце-прем’єр Сергій Тігіпко), яка разом з профільним комітетом (на перше читання законопроект «благословляв» комітет з питань правосуддя) має допрацювати закон, попередньо узгодивши з громадськими організаціями.

…На згадку про те, що в народу уривається терпіння, депутатам залишилися погнуті й обмотані залізними ланцюгами двері. Людям-бо справді немає вже що втрачати. І вони обов’язково повернуться.

Источник

Дополнительно из сети:Тысячи афганцев напугали народных избранников.

Во время штурма афганцами Верховной Рады депутатам приходилось снимать свои значки, пишет "Коммерсант-Украина".

В работе парламента как раз объявили перерыв, когда площадь перед Радой стала заполняться протестующими людьми.

Как сообщается, штурм здания парламента "не на шутку перепугал" некоторых депутатов.

Так, несколько депутатов, которые как раз находились в комнате для курения, начали снимать с лацканов пиджаков депутатские значки.  


Tags: Афганцы, ВРУ, Киев, Протесты
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments