КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Грузия требует экстрадиции Михаила Саакашвили

У Головній прокуратурі Грузії закликають українську сторону до співпраці і вимагають екстрадиції до республіки осіб, які перебувають у розшуку, зокрема екс-президента Михайла Саакашвілі.Про йдеться у заяві Головної прокуратури Грузії, повідомляєЕспресо.TV.

"У зв'язку з тим, що Михайлу Саакашвілі (а також екс-президенту Грузії Зурабу Адеішвілі (екс-міністр юстиції Грузії) в Грузії висунуто обвинувачення, і вони оголошені в розшук, а також у зв'язку з тим, що згідно з отриманою інформацією, зазначені особи перебувають на території України, Головна прокуратура Грузії звернувся до Генеральної прокуратури України з клопотанням про встановлення місця знаходження та затримання, а також екстрадиції зазначених осіб", - йдеться в повідомленні.

У прокуратурі зазначають, що Адеішвілі розшукують за "червоним циркуляром" Інтерполу.

Прокуратура нагадує, що екстрадиція розшукуваних осіб між Грузією і Україною здійснюється за європейською конвенцією "Про екстрадицію" від 1957 року, Мінської конвенції 1993 року "Про надання правової допомоги у цивільних, сімейних і кримінальних справах" та за підписаним між двома країнами в 1995 році двостороннім договором "Про правову допомогу у цивільних і кримінальних справах та про правові відносини".

"Відповідно до зазначених міжнародних договорів сторони беруть на себе зобов'язання згідно з положеннями договорів розглянути і видати одна одній осіб, що перебувають у розшуку", - заявляють у прокуратурі.

"Незважаючи на зобов'язання, що існують між країнами у сфері екстрадиції, українська сторона питання екстрадиції Саакашвілі і Адеішвілі не узгоджувала з прокуратурою Грузії і відмовляється екстрадувати розшукуваних осіб", - наголошують у відомстві.

Нагадаємо, миинулого тижня президент України Петро Порошенко призначив Саакашвілі головою Консультативної ради з міжнародних реформ.


Источник

Tags: Грузия, Иностранцы во власти, Интерпол, Саакашвили
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments