КОМАНДА777 (komanda777) wrote,
КОМАНДА777
komanda777

Що Рада наприймала вночі16-годинний робочий день українського парламенту в неділю, 28 грудня увінчався прийняттям бюджету на 2015 рік.
При цьому ні електронної, ні друкованої версії нового бюджету, який був прийнятий о 4:00 ранку вже 29 грудня, так ніхто і не бачив.Перед голосуванням за бюджет парламент прийняв податкову реформу і низку змін до бюджетного кодексу.
Депутатам вдалося скорегувати початкові пропозиції уряду щодо введення податків і урізування пільг.

Опозиція називає нічне засідання Верховної Ради крахом парламентаризму в Україні і повторенням подій 16 січня. У владі ж упевнені, що гостра необхідність прийняття бюджету пояснює деякі проблеми в способі прийняття рішень.

Корреспондент.net розбирався, як працював парламент в неділю, і що наприймав.

Порошенко втрутився

Фактично весь день 28 грудня депутати продовжували консультації та узгодження спірних законів.

Після 11 години дня Рада пішла на перерву, яка тривала до глибокого вечора.

Депутати не особливо були налаштовані на голосування за бюджет, який переписувався на ходу.
AP Депутати довго не могли вирішити, за що голосувати Ситуацію змінив приїзд до парламенту Петра Порошенка, який провів нараду зі своєю фракцією.

Президент діяв у традиціях Віктора Януковича, який у січні 2014 також приїхав до парламенту і втримав своїх депутатів від голосування за зміну конституції.

Зустріч Порошенка зі своїми депутатами проходила в тому ж кінозалі Ради, де переконував Партію регіонів Віктор Янукович.
Порошенко заявив, що ті депутати, які не підтримають проект держбюджету, можуть виходити з фракції
Візит президента подіяв на депутатів, в ухваленні бюджету вже мало хто сумнівався.

Бюджет на 1,5 місяці?

О 4:00 ночі парламент приступив до розгляду бюджету. При цьому ні друкованої, ні електронної версії документа, ні в кого не було, але Яценюк закликав голосувати.

Згідно з оголошеними прем'єр-міністром правками, даний держбюджет буде переглянутий не пізніше 15 лютого.

При цьому із 7 січня Кабінет Міністрів почне переговори з місією Міжнародного валютного фонду, після чого бюджетний комітет Ради спільно з експертами місії та урядом будуть вносити відповідні зміни у проект бюджету.

"Самопоміч" попросила поставити на голосування питання про перенесення розгляду бюджету на вечір понеділка, 29 грудня. За цей час Кабмін міг би внести всі правки нардепів і видати на руки фінальну версію держбюджету. Пропозиція не набрала необхідної кількості голосів.

Депутати не поспішали голосувати за бюджет, хоча Яценюк і переконував, що його будуть "серйозно доопрацьовувати", а прийняти рішення потрібно зараз, щоб не зривати переговори з кредиторами.

Парламентарі протестували, але Володимир Гройсман поставив на голосування головний фінансовий документ країни, який у результаті був затверджений 233 голосами "за".

Після цього депутати урочисто виконали національний гімн.

Не голосували за документ частина нардепів БПП, "Самопомочі" і "Батьківщина" практично у повному складі.

Крах парламентаризму?

Народний депутат від партії "Свобода" Юрій Левченко вважає, що у Верховній Раді був влаштований "бєспрєдєл часів Віктора Януковича".
Засідання веде Яценюк, Гройсман відмовляється ставити офіційні поправки депутатів на голосування. У цей вечір парламенту в Україні немає
Юрій Левченко Депутат від "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм зазначив, що після прийняття змін до Податкового та Бюджетного кодексів, логічно було б перерахувати проект держбюджету і заново внести до парламенту. Але замість цього уряду наполягав на негайному голосуванні.
Голосувати за неіснуючий, незбалансований і недопрацьований Державний бюджет під загрозою від'їзду депутатів на відпочинок і відсутність кворуму - це грубий шантаж. Неприйнятний
Мустафа Найєм «Верховная рада урочисто передала Кабінету міністрів порожній бланк Державного бюджету, скріплений підписами 233 депутатів», - підкреслив Найєм.

Його колега Сергій Лещенко наголосив, що "Раду зґвалтували бюджетом".
Освячувати зґвалтування гімном - це особлива форма патріотизму
Сергій Лещенко "Опозиційний блок" вважає, що всі рішення парламенту під час нічного засідання були прийняті при порушенні регламенту Верховної Ради і Конституції. Партія має намір оскаржити в Конституційному суді прийняття змін до Податкового та Бюджетного кодексів.

Тепер все що пред'являлося депутатам, які приймали рішення і голосували 16 січня, - це дитячі казки в порівнянні з тим, що відбулося сьогодні у ВР

Юрій Бойко Податкові зміни

Перед прийняттям бюджету Рада проголосувала за низку податкових змін, значно пом'якшивши первинну пропозицію Кабінету Міністрів.

Так Рада відмовилася від ідеї введення обов'язкового декларування доходів громадян ("нульове" декларування, 30% податок на різницю витрат над доходами).

Парламент скоротив кількість податків і зборів з 22 до 9 (податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізосіб; ПДВ; акцизний податок; екологічний податок; рентна плата; мито; податок на нерухомість (місцевий) та єдиний податок (місцевий).
На два роки були скасовані перевірки для малого та середнього бізнесу
Також була підвищена ставка для пасивних доходів (процентів, роялті, інвестдоходу) з 15% до 20%, по дивідендах 5% або 20% (залежно від сплати податку на прибуток).
Устанавливается на постоянной основе ставки платы за пользование недрами для добычи природного газа, который реализуется не для потребностей населения, на уровне 55% (для газа из залежей до 5 км) и до 28% (для газа из залежей более 5 км).
Вводится тестовый режим системы электронного администрирования по НДС с 1 февраля по 1 июля 2015 года.

Податок на нерухомість все ж був уведений, але житлова площа менше 60 кв. м для квартир і 120 кв. м для будинків податком не обкладається

Планується встановити єдину ставку для даного податку - до 2% від мінімальної зарплати за 1 кв. м (кодекс встановлює тільки максимально можливу ставку, її точний розмір встановлюють місцеві влади, оскільки податок на нерухомість належить до місцевих податків і зборів).

Чинна редакція кодексу передбачає диференціацію максимальних ставок 1-2,7% від мінімальної зарплати за 1 кв. м.

Крім того, Рада ввела 5% акцизний податок з реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива, а також ввела податок на розкішні автомобілі (об'єм двигуна більше 2,5 тис. куб. см - для дизельного двигуна, 3 тис. куб. см - для бензинового двигуна, і вік яких не перевищує 5 років).

Зберігається пільговий режим оподаткування медичної та освітньої сфери.

Запроваджується оподаткування з обігу лотерей по 10%-вій ставці.
Парламент ввів додатковий імпортний збір 5% і 10% до 2016 року
Додатковий імпортний збір не стягуватиметься при ввезенні життєво необхідних товарів: природного газу, вугілля, палива, нафти, мазуту, банкнот, банківських металів, дитячого харчування, пелюшок і підгузників, ліків та медичного обладнання, а також товарів, які звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі.

Разом з тим Верховна Рада обмежила низку пільг і схвалила скорочення чисельності співробітників правоохоронних органів і органів прокуратури.

Чисельність співробітників Генеральної прокуратури буде скорочена з 20 до 15 тис., органів внутрішніх справ - зі 172 до 152 тис.

З 1 червня пільги на проїзд будуть надаватися тільки інвалідам 1 та 2 груп, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, учням із малозабезпечених сімей, учасникам бойових дій.

Максимальний розмір зарплати співробітників державних органів та бюджетних установ буде обмежений 7 мінімальними зарплатами, при оптимізації цих органів - 10 мінімальними зарплатами.

Ця норма не буде поширюватися на учасників антитерористичної операції (АТО), Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Для співробітників державних компаній, за винятком стратегічних для національної безпеки, обмеження буде встановлено на рівні 10 мінімальних зарплат.

Крім того, встановлено, що держкомпанії будуть оприлюднювати зарплату своїх співробітників.

Парламентарі пішли на канікули до 13 січня.

"korrespondent.net"

Tags: Бюджет, ВРУ, Налоги, Полезная информация
Subscribe

Buy for 1 000 tokens
Дорогой читатель, мы живет во время, которое лично мною воспринимается как некий переход, с одного уровня на другой, как переход в другую реальность и другую жизнь. И для того , чтобы более ясно передать свои мысли, хочу обратить ваше внимание в далекое, далекое прошлое. В самые древние…
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments